Про САСП

Цілі

ГО “Спілка Активних Споживачів та Проз’юмерів” створена з метою захисту та просування інтересів проз’юмерів та активних користувачів


Історично в Україні державне регулювання розроблялось під великих гравців ринку, що мають значну ринкову владу або володіють монопольним становищем.
З появою малих гравців ринків енергії, в тому числі – проз’юмерів та активних споживачів, з’явилась потреба діалогу між ними та державою для захисту їх прав та інтересів. Представники останньої дуже часто ігнорують проз’юмерів, продовжуючи розробляти регуляторні акти винятково під великих учасників. Для того щоб об’єднати спільноту малих учасників ринку та захистити їх інтереси і була створена ГО “Спілка Активних Споживачів та Проз’юмерів”

Діяльність

Створення

Думки про створення організації для захисту інтересів власників домашніх сонячних електростанцій висловлювались не один рік. Однак потреба об’єднатись для захисту інтересів малих виробників електроенергії стала нагальною після того, як Верховна Рада VII скликання підтримала Правку №24 до законопроекту №8449.

Представники спільноти проз’юмерів підтримують під Верховною Радою законопроект №10357, 11 липня 2019

Формально Правка №24 була спрямована на боротьбу зі зловживаннями. По факту вона внесла нестиковки в законодавство, які де-факто позбавляли можливості домогосподарствам підключати домашні СЕС за “зеленим тарифом”.

Плакат комунікаційної кампанії “Захисти Своє Сонце” в підтримку законопроекту №10357

САСП стала ключовою організацією, що проводила системну медійну та адвокаційну кампанію, спрямовану на повернення українським домогосподарствам можливостей підключати дСЕС за “зеленим тарифом”. За безпосередньої участі нашої організації було розроблено і погоджено з комітетом ПЕК законопроект №10357. Його прийняття дозволили повернути українським домогосподарствам права встановлювати сонячні електростанції.

Подальша робота

Засновники організації та спільнота САСП розуміють, що малі виробники повинні брати більш активну участь у формуванні державної політики та впливати на неї.

Перша зустріч спільноти САСП
Перша зустріч спільноти САСП, 5 червня 2019

Це завдання є ще більш актуальне через те, що в розвинутих країнах на сьогодні просувається прогресивне законодавство, яке стимулює розгортання розподілених енергетичних ресурсів та заохочує проз’юмерів та активних споживачів. Одним із найкращих прикладів такого законодавства є 4й Енергетичний Пакет ЄС. Одним із напрямків діяльності САСП буде втілення в українському законодавстві його положень.

Варто зазначити, що деякі учасники ринку енергії намагаються створити проблеми для проз’юмерів та активних споживачів, керуючись своїм монопольним становищем чи значною ринковою владою.

Зважаючи на це, наша організація ставить собі за мету бути присутньою і захищати інтереси проз’юмерів та активних користувачів у всіх державних інституціях, що впливають на них. Ми говоримо і про профільні комітети Верховної ради, Міністерство екології та енергетики, НКРЕКП, за потреби – суди.

Зараз САСП займається прийняттям нових членів до організації. Ми перетворюємо неформальну спільноту власників дСЕС та розподілених енергетичних ресурсів у інституцію, що впливає на розробку державних енергетичних політик.

Стати членом САСП можна заповнивши форму на сторінці “Долучитись” та оплативши членський та вступний внески.

Учасники

Поки що офіційно САСП має лише кілька учасників. Однак, практика довела, що за нашою організацією – тисячі людей, що інвестували у власну генерацію в себе вдома і готові захищати свої інтереси.
Зараз ми розпочали процес офіційного залучення активних споживачів та проз’юмерів безпосередньо до лав нашої організації

Правління

Члени Правління ГО “САСП”

  • Хабатюк Олексій (Голова Правління)
  • Сокиржинський Олександр (Співзасновник)
  • Зінченко Андрій (Співзасновник)