ВДЕ – сектор без монополії

Сектор ВДЕ (відновлюваних джерел енергії)  в Україні – це десятки тисяч інвесторів з України та інших країн. Ця галузь є найбільш диверсифікованою за власністю та найменш монополізованою галуззю електроенергетики

На фоні посилення медійних кампаній з дискредитації виробників енергії з відновлюваних джерел, САСП вважає за необхідне заявити:

  • Тези деяких політиків про те, що галузь  ВДЕ належать лише олігархам є неправдивими і маніпулятивними. Такими самими неправдивими є медійні контексти, що підштовхують громадян до цієї думки. Інвесторами у відновлювальні джерела енергії в Україні є десятки тисяч (зокрема і малих)  українських та іноземних інвесторів. Таким чином, ВДЕ-сектор за кількістю власників в сотні разів перевищує кількість власників у “традиційних” секторах енергетики.
  • Інвестор у ВДЕ- Ваш сусід. 24 000 українських домогосподарств вже встановили собі домашні сонячні електростанції. Це значить, що Ваш сусід цілком може бути інвестором у виробництво енергії з ВДЕ. Загалом із їх невеликих інвестицій вже набралось біля 500 мільйонів євро інвестованих у розподілену генерацію. Ці власники домашніх сонячних установок, здебільшого, – не олігархи, і навіть не багатії, а звичайні громадяни.
    Сотні і тисячі малих інвесторів. В Україні побудовано сотні малих електростанцій потужністю 100, 200, 500 кВт (до 1 МВт), що належать найрізноманітнішим власникам – від місцевого малого та середнього бізнесу до енергетичних кооперативів та державних компаній.
  • Справжня конкуренція місцевих та глобальних компаній. Генеруючі потужності ВДЕ, що належать таким відомим міжнародним компаніям як  Scatec Solar, Acciona, CNBM, VR Capital є потужностями того ж порядку, що належать українським олігархам (з детальним аналізом іноземних інвесторів можете ознайомитися за посиланням : https://bit.ly/2zkywAu)
  • Навіть у великих компаній немає домінуючої частини ринку. Жоден з гравців на ВДЕ-ринку не доріс до 30%-ї частки цього ринку. На відміну від усіх інших секторів електроенергетики.

В зв’язку із вищенаведеним, наголошуємо:  ретроспективні зміни до “зеленого” тарифу, про які зараз пропагують та намагаються нав’язати деякі політики стануть болісним ударом для десятків тисяч малих та середніх інвесторів, що вклали мільярди євро у ВДЕ-потужності в Україні. Це також підірве довіру незалежних міжнародних інвесторів у високоманеврові потужності (та в будь-які інвестиції в Україну). За їх відсутності, цей сегмент, розвитку якого так потребує українська енергосистема буде захоплений фінансово-промисловими групами, що лише посилить залежність України від олігархів та їх монополій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *